Кропивницький. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок )№ 73 "Червона квіточка" комбінованого типу

Директор дошкільного навчального закладу  №73 "Червона квіточка"

Давидченко Валентина Миколаївна

Освіта вища,

закінчила Слов'янський державний

педагогічний інститут, спеціальність

«Педагогіка і психологія дошкільна».

Праця — великий творець людської особистості, духовного багатства, моральної чистоти. І всі ми, педагоги та батьки, прагнемо до того, щоб наші діти були працелюбними, добрими. А як же цього досягти?

З раннього віку необхідно привчати дитину до самообслуговування, до прибирання своїх іграшок, допомоги рідним у домашній роботі. Дошкільники легко та з великим задоволенням наслідують працю батьків, виконують доручення дорослих. Спочатку їм просто цікаво. А посту­пово, якщо в сім’ї систематично заохочують до праці, хвалять за невеликі досягнення, у них виникає бажання допомогти дорослим, складаються трудові навички і звички, проявляється працелюбність.

На жаль, діти не завжди із задоволенням виконують ті чи інші доручення дорослих. Тому батькам необхідно зацікавити дітей. Дуже доречно та ефективно буде використати якусь ігрову ситуацію, заохочення, примовку або розповісти казку, з якої дитина зрозуміє, навіщо ж їй потрібно було виконати ту чи іншу справу.

Джерело: Газета «Дитячий садок. Управління»№10(68) 2016, ст. 29

Заступник директора ДНЗ з господарства