Гігієна дітей раннього дошкільного віку

Гігієна шкіри дитини має велике значення в профілактиці не тільки шкірних, але і інших, особливо, шлунково-кишкових захворювань.
1. Необходімо стежити за тим, щоб дитина весь час перебувала у чистому і сухому одязі.
2. З двох років дітям починають прищеплювати гігієнічні навички по догляду за своїм тілом:
- Правильно вмиватися;
Мити руки перед їжею і при всякому їх забрудненні (після ігор з піском, спілкування з тваринами, відвідування туалету).
- Щодня оглядати тіло дитини і звертати увагу на появу навіть невеликого почервоніння або сипу.
Якщо на шкірі дитини є дрібні травми (порізи, подряпини, задирки, садна, тріщини) негайно промити кип'яченою водою і змастити йодом або зеленкою.
- Регулярно слідкувати за особистою гігієною дитини:
1) 2 рази на тиждень оглядати вушні раковини, чистити сірку ватною паличкою, у жодному випадку не застосовувати гострі предмети (спиці, шпильки ...);
2) щоденно оглядати голову на педикульоз, у разі виявлення негайно повідомити в дитячий сад;
3) 2 рази на тиждень стригти нігті дитині;
4) підмивати і міняти білизну вранці і ввечері;
5) при появі соматичних ознак у дитини (нежить, чхання, кашель, біль при ковтанні, пронос) відвідувати дитячий сад забороняється;
6) в обов'язковому порядку в шафці у дитини має бути:
- Змінний одяг;
- Гребінець;
- Носовичок;
- Тапочки.
                                                                   Шановні батьки!
              Дотримуйтесь правил особистої гігієни в сім'ї та здоров'я вам забезпечено!