Поговоримо про шкідливі звички

Якщо дитина гризе нігті, смокче пальчики
Практично всі діти проходять у своєму розвитку етап, на якому у них з´являються улюблені дії. Хтось постійно чухається, пританцьовує, а хтось колупається у носі, гризе нігті.Кусання нігтів - одна з найбільш поширених звичок як серед дітей, так і серед дорослих.
Більше 40% всіх дітей гризуть нігті,шкіру біля них, смокчуть пальці. Дорослі можуть змінювати кусання нігтів на іншу звичку: жування жувальної гумки, куріння сигарет або несвідоме малювання.
Слід пам'ятати, що звичка гризти нігті, крутити волосся, смоктати пальці – спроба дитини заспокоїтися в хронічних стресових ситуаціях.
В яких випадках може виникнути ця шкідлива звичка?
Маля вивчає щось нове, незрозуміле,  потрапляє в нове оточення, соромиться.
Жорстке виховання, коли дитина відчуває брак уваги, нестачу спілкування, мізерні прояви ласки з боку батьків.
Кусання може бути реакцією на негаразди в родині, переїзд в інше місто.
Буває реакцією на надмірно вимогливе ставлення батьків до дитини, коли від неї вимагають високих результатів. Дитина старається, перенапружується і опиняється в ситуації психо-емоційного та фізичного перенавантаження. А коли вона гризе нігті, то, вважається, що на деякий час емоційне перевантаження зменшується.
Дитина найбільш схильна  до кусання нігтів, якщо вона налякана, сумна, знервована, напружена чи просто не вміє витримувати довгі паузи і справлятися з нудьгою.
Як позбавитися небажаної звички?
Якщо Ваша дитина смокче пальчик, кусає губи або гризе нігті, то слід замислитися про Вашу сім’ю в цілому. Адже для малюка дані звички це способи, які заспокоюють і відвертають від переживань і страхів.
  •  Не сваріть дитину за це, щоб не акцентувати уваги на шкідливій звичці.
  •  Зверніть увагу, в яких ситуаціях "шкідливі" рухи посилюються. Розважте дитину цікавою розмовою або хоча б дайте їй папірець, який можна жмакати, скручувати, рвати, - тоді кусання нігтів виявиться неконкурентоспроможним. Дайте погризти улюблений фрукт.
  •  Зробіть дитині яскравий манікюр, який їй буде жаль псувати. Навчіть дитину отримувати задоволення від догляду за нігтями і, підкріпіть цей урок, давши дитині пилочку для нігтів, ножиці та інші манікюрні приналежності.
  •  Постарайтеся якомога більше проводити часу з малюком, захоплюйте його іграми. Придумайте для нього заняття, коли він залишається один. Для малюка хвилини, проведені з Вами, підуть на користь: у нього не буде вільного часу, який провокує шкідливі звички
  •  Якщо дитина злякана - необхідно поговорити з малюком і з’ясувати причину страху. Але дитина може і не відкриється відразу. Намалюйте його страх на аркуші паперу і потім зітріть його гумкою або розірвіть його на дрібні шматочки.
  •  Коли дитина скривджена або засмучена спробуйте зіграти доброго чарівника. Доторкніться “чарівною паличкою” до крихітки, щоб дізнатися, чим можете йому допомогти. Дитина обов’язково розповість усі свої тривоги і занепокоєння.
Чи є шкідливі звички у дитини або їх немає, але дитині треба приділяти якомога більше уваги, яка просто потрібна їй. Пам’ятайте, що від того, як пройде дитинство залежать її майбутнє, погляди на життя. Ми завжди встигнемо зробити домашні справи, а дитинство пролетить непомітно. Яким виросте малюк залежить, головним чином, від його батьків