Вихователь рекомендує

Що потрібно знати, щоб нагодувати!

1.Не перетворювати обід на розвагу - книжки, фільми, забави тут не потрібні. Тому що потім, аби дитина з'їла ложку супу, Вам буде потрібно влаштовувати шоу. Чим далі, тим більше.

2.Не дозволяти їсти в перервах між прийомами їжі. Солодощі призводять до того, що коли настає час прийому їжі, дитина не хоче їсти.

3.Не кладіть в тарілку великі порції. Краще дати менше, щоб дитина попросила ще, якщо страва сподобалась.

4.Менше говорити про їжу. Не хвалити дитину за те, що вона добре їсть і не сварити, якщо щось залишить.

5.Не спонукайте їсти за допомогою шантажу, говорячи, що «ти не їси, бо не любиш маму».

6.Страва повинна бути не дуже гарячою або холодною. Зверніть увагу на те, чи її колір не псує дитині апетит.

7.Не давайте занадто твердих страв, які важко пережовувати.

8.Додавайте до став небагато якихось приправ, прикрашайте їх, а отже, зацікавте незвичайним оформленням. Подавайте їжу в яскравому посуді.

9.Уникайте одноманітності страв.

10.Щоб страви не набридали намагайтеся готувати на один день.

11.Дозволяйте дитині їсти самостійно, навіть якщо потім прийдеться довго прибирати.

Рекомендації батькам із розвитку мовної творчості дітей

1.Систематично читати дітям кращі твори світової дитячої та української народної літератури, аналізувати їх, змінювати зміст, кінцівки, висловлювати свої враження.

2.Заучувати напам'ять твори малих віршованих форм,що найбільше сподобалися дітям.

3.Використовувати заклички, примовлянки під час спілкування вдома, відповідно до ситуації.

4.Розвивати кмітливість, логічне мислення та відчуття рими за допомогою загадок-домовлянок та звичайних загадок.

5.Використовувати рими-характеристики до імен дітей. Наприклад: Андрійко-невмійко, Андрюшка-чистушка і т.д.

6.Спостерігати разом із дітьми за об'єктами природи та навколишнім світом. Обговорити побачене.

7.Залучати дітей до складання римованих побажань рідним та знайомим у святкові дні.

8.Грати в гру «Підбери риму до слова».

9.Ознайомити з творчість Степана Руданського та його віршами-перевертнями.

10.По можливості складати для дітей власні казки і спонукати малюків робити це ж саме.

Правила мовного спілкування

1.Звертаючись до дорослих або до своїх товаришів, необхідно говорити: «Скажіть, будь ласка» або «Дозвольте запитати».

2.Розмовляючи з дорослими або товаришами, потрібно дивитися їм в очі.

3.Говорити треба спокійним тоном, чітко вимовляючи слова, не жестикулювати, тоді тебе вислухають до кінця, із тобою буде приємно розмовляти.

4.Якщо дорослий зайнятий, треба почекати. Якщо ж потрібно негайно звернутися, вибачся, і, якщо дозволять, скажи те, що хотів.

5.Розмовляти в дитячому садку, вдома, на вулиці, у громадських місцях потрібно спокійно, не підвищуючи голос, щоб не заважати оточуючим тебе людям.

6.Якщо ти схвильований чимось чи ображений, все одно намагайся говорити спокійним голосом, щоб тебе зрозуміли і допомогли.

7.Своїх друзів потрібно називати на ім'я, дорослих - по імені та по-батькові. До дорослих звертатись потрібно тільки на «Ви», це підкреслить твою повагу до них.

8.Під час спілкування доповнюйте свою розмову мімікою. Це надасть їй емоційності, виваженості. Тим самим ви станете цікавим співрозмовником. 9.Не перебивайте співрозмовника. Вислухайте його до кінця. І вже потім давайте свою оцінку сказаному.

10.Під час розмови будьте ввічливими. Пам'ятайте, перш за все ти-людина.

11.Потрібно з повагою ставитися до оточуючих тебе людей, піклуватися про них, підтримувати добрим словом.

12.Під час спілкування не забувайте про такі поняття як «толерантність», «підтримка» тощо.