Корисні поради

ПОРАДИ БАТЬКАМ
1. Правила повинні бути в кожній сім'ї. Щоб зберегти мир у родині і не провокувати конфліктів із дітьми, необхідно дотримуватися певних правил.
2. Передусім необхідно показати дитині, що батьки приймають її почуття і розуміють важливість бажань: "Я розумію твоє бажання….."
3. Потім батьки встановлюють обмеження, пояснюючи причину: " Але цього робити не можна, тому що…"
4. Нарешті батьки пропонують дитині альтернативу, що не спричиняє небажаних наслідків і водночас дає змогу дитині реалізувати свою активність, задовольнити певні бажання. Важливо, щоб альтернатива зацікавила дитину і була певним замінником неадекватних дій: "Цього робити не можна, але ти можеш зробити…"
5. Якщо й після цього дитина намагається вдаватися до дій, що можуть зашкодити їй самій або іншим, то дорослий має попередити її про покарання за недотримання правил.
6. Людина формується у дитинстві. Яких моральних рис вона набуде, така і виросте з неї людина. А сім'я – перший осередок виховання.
Великий педагог А.Макаренко сказав: "Добре вихована людина – це наша щаслива старість, погано вихована людина – це наше горе, наші сльози."
7. Пам'ятайте: "Дитя – як дзеркало: все відбиває." Отож, нехай промениться
  доброта у ваших серцях, а із серця струменить співчуття, милосердя,
  повага до людей. Живіть так. Щоб легше жилося людям поруч з вами.
  Сійте у душах ваших дітей зерна доброти, і проростуть вони вам  урожайною нивою.